Bildiğiniz üzere “Suriyeli Girişimciler için Kapasite Geliştirme Eğitimleri”ne 2 aydır devam ediyorduk. 21-22 Şubatta İstanbul’da eğitimlerimize start verdik ve eğitimcilerimiz Levent Özkula ve Evren Doğanç, eğitimlerimizin faydalanıcılarına 4 farklı modülde eğitimler sundular. Bunlar, Türkiye’de Ticaret Dili ve KültürüLiderlik ve Takım İnşasıŞirketlerde Kurumsal İletişim ve Dijital Pazarlama ve Sunum Teknikleri modülleri idi. Eğitimlere 1000’in üzerinde başvuru geldi, 158 kişi bu eğitimlerden yararlandı. Eğitim katılımcıları, Suriyeli şirket sahipleri, şirket yöneticileri ve potansiyel girişimcilerden oluştu. Eğitimlerde kadın katılımcı oranı şehir başına %25’in üzerindeydi.

6 şehirde gerçekleştirilen eğitimleri İNGEV, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası, Reyhanlı Ticaret ve Sanayi Odası, Konya Ticaret Odası Mahir Eller , Konya Kızılay Toplum Merkezi, Bursa Kızılay Toplum Merkezi, Sabancı Üniversitesi İstanbul Politikalar Merkezi, Abdullah Gül Üniversitesi ile işbirliği içerisinde gerçekleştirdik.

Bu eğitimlerin ilgi görmeye devam etmesi dolayısı ile ağustos ayının sonuna kadar 4 eğitim daha vermeye karar verdik. Bu eğitimlerin 2’sini İstanbul’da, diğerlerini de Konya ve Bursa’da organize edeceğiz.

İlk eğitimimizi temmuz ayında İstanbul’da gerçekleştiriyoruz. Eğer bu eğitimlere faydalanıcılarınızı da yönlendirmek isterseniz, eğitim tarihi ve başvuru için http://www.ingevgdm.org/egitimler/ linkini temmuz ayının ilk haftasından itibaren takibe alın.