Türkiye Genelinde “Suriyeli İşletmeler Bilgilendirme Toplantıları” Gerçekleştirdik

,

Proje boyunca gerçekleştirilen girişimcilik bilgilendirme toplantılarından notlar:

Sultanbeyli Belediyesi – Bağcılar Kızılay Toplum Merkezi

Building Markets ve Habitat Derneği ile hayata geçirdiğimiz “Mülteci Girişimciliğini Destekleme Projesi” kapsamında, İNGEV olarak Sultanbeyli Belediyesi ve Mülteciler Derneği’nin desteği ile “Suriyeli İşletmeler Bilgilendirme Toplantıları” serimizi başlattık. Toplantıya Sultanbeyli’de ikamet eden işletme sahipleri katıldı. Sultanbeyli’de 27 Aralık 2018 tarihinde gerçekleştirilen toplantının ardından, 16 Ocak 2019 tarihinde Kızılay Toplum Merkezi’nin değerli desteği ile “Girişimcilik Bilgilendirme Toplantıları”mıza 2019’la, kaldığı yerden ve kuvvetli bir katılımla devam etti.

Sultanbeyli 27.12.2018

Bağcılar 16.01.2019


Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası

İNGEV GDM’nin (İngev Girişimcilik Destek Merkezi) çalışmaları, ülke genelinde birçok Suriyeli işletme ve KOBİ tarafından biliniyor. Suriyeli şirketler farklı konularda danışmanlık hizmeti almak, potansiyel girişimciler de şirketlerini kurmak için kapımızı çalıyor. İNGEV GDM olarak, faaliyetlerimizi daha geniş kitlelere duyurabilmek amacı ile Suriyelilerin yoğun yaşadığı şehirlerde bilgilendirme toplantılarına imza atıyoruz. Bir başka bilgilendirme toplantımız Suriyelilerin İstanbul’dan sonra en yoğun yaşadığı Şanlıurfa’daydı. Şanlıurfa Sanayi ve Ticaret Odası himayesinde gerçekleşen etkinliğimizin açılış konuşmasını ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Halil Peltek yaptı. Toplantıya 35 Suriyeli işletme sahibi katılırken, İNGEV GDM’nin finans ve hukuk danışmanları katılımcıların sorularını cevapladı.

Şanlıurfa 20.06.2019


Kilis Ticaret ve Sanayi Odası – T.C. Dışişleri Bakanlığı Gaziantep Temsilciliği

“Sosyal Uyum için İş Mentorları” projesi kapsamında, İNGEV olarak T.C. Dışişleri Bakanlığı Gaziantep Temsilciliği’nin değerli desteği ile Girişimcilik Bilgilendirme Toplantımıza Gaziantep’te ticaret yapan 20 Suriyeli şirket sahibi katılırken, Kilis’teki toplantımıza Kilis Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliği yaptı. Bilgilendirme toplantısı, Kilis TSO Başkanı Sayın Hacı Mustafa Celkanlı’nın açılış konuşması ile başladı, ardından İNGEVGDM finans ve hukuk danışmanları mülteci girişimcilerin işgücü piyasasına dair sorularını yanıtladı.

Kilis 17.04.2019

Gaziantep 17.04.2019