Hizmetlerimiz

İş fikri, iş planına veya mevcut bir işletmesi olan Suriyeli girişimcilere iş fikirlerinin hayata geçirmeleri, mevcut işletmelerinin kapasitesini arttırmaları ve işletmelerini büyütmeleri amacı ile tek çatı altında danışmanlık, mentorluk, eğitim, iş ağlarına erişim ve şirket kuruluş desteği sunuyoruz.

Girişimcilerin şirket kurumu, şirket yönetimi, hukuki ve finansal mevzuat, istihdam, kredi ve teşvikler alanlarındaki sorularını haftaiçi 09:00 -17:00 arasında cevaplıyoruz.

Uzman danışman kadromuz ile Hukuk, Finans, İş Geliştirme, Satış ve Pazarlama, IT danışmanlık desteği sunuyoruz. İstanbul’daki merkezimizden yüz yüze danışmanlık desteği alınabilmesinin yanı sıra, Türkiye’nin her bölgesinde yaşayan girişimcilere video konferans yöntemi ile online danışmanlık desteği sağlıyoruz.

Mentor desteği kapsamında, girişimciler ve alan/sektör uzmanlığına sahip mentorları eşleştirilmekte; iş fikrini hayata geçirmek isteyen, iş modelini hayata geçiren veya mevcut işletmesini büyütmek isteyen girişimcilere, ihtiyaçlarını analiz ederek kişiye özel mentorluk desteği sunuyoruz.

Uzman eğitmenler tarafından girişimcilik fikri olanlara, start uplara ve büyüme aşamasında olan işletmelere yönelik online ve yüz yüze farklı eğitim programları düzenlenecektir. İş fikri ve iş modeli geliştirme, girişimcilere yasal ve finansal mevzuat, ithalat, ihracat, sosyal medya kullanımı, iletişim, liderlik gibi farklı alanlarda eğitim programlarına katılım fırsatı sunuyoruz.

Suriyeliler tarafından Türkiye’de kurulmuş şirketlerin ve Türkiye’de faaliyet gösteren Türk şirketlerinin sektörel ağ oluşturmaları, tedarik zincirleri için işbirliği yapmaları ve bilgi ve deneyim paylaşmaları için Ağ Oluşturma Etkinliklerine katılım fırsatı sağlıyoruz; danışmanlık ve mentorluk desteğimiz kapsamında yönlendirme desteği veriyoruz.

Girişimcilerin iş fikirlerini hayata geçirmeleri ve resmi şirket kurmalarını desteklemek amacı ile girişimcilerin şirket kuruluş süreçlerini destekliyoruz; şahıs işletmesi, limited ya da anomim  şirket kurma süreçlerinde kayıt masraflarını karşılıyoruz. Ayrıca, yeni kurulan işletmelere üç ay süresinde muhasebe desteği sunuyoruz.