İNGEV-GDM’nin Kurduğu Şirketlerin Sermaye Toplamı 18 Milyona Ulaştı

İNGEV-GDM 2 yaşına basarken şu ana kadar kurduğu şirketlerin sermaye toplamı 18 milyon TL’ye ulaştı, kurulan 307 şirketin 110’u limited.

Aralık 2018’den beri Suriyeli KOBİ’lerin satış ve pazarlama kapasitelerini artırmaları, ev sahibi toplumdan KOBİ’ler ile iş ağları geliştirmeleri, Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesi ile ihracat bağlantıları kurmaları ana hedeflerimizden biri oldu. Ayrıca İNGEV-GDM, ‘start-up’ aşamasında olan girişimcilerin iş fikirlerini hayata geçirmelerini, yeni ürün ve hizmetleri ile Türkiye pazarına girmelerini destekledi. Peki kurduğumuz ve farklı alanlarda destek verdiğimiz KOBİ’lere güncel hayatta neler sağlıyoruz?

 • Ehsan Group: Şirketin sahibi Ahmed Alahmed. Medikal ürünlerin ihracat ithalatı üzerine çalışıyor. Kendisinin iş yapısına göre limited şirket kurması için yönlendirme yapan İNGEV, Şubat 2019’da Alahmed’in şirketini kurdu. Kendisi şirketini kurduktan sonra ihaleler aldı ve başarı ile tamamladı. Şu anda ürün tedariklerini İngiltere, Almanya ve Türkiye’den gerçekleştirip Suriye’deki farklı firmalara ihracat yapıyor. Kendisine İNGEV tarafından bu süreçte 6 ay süre ile ücretsiz muhasebe defter tutma hizmeti verildi. İslamic Relief, GIZ, Al Seraaj gibi kurumların ihalelerini alarak cirosunu bu yıl büyüttü. İNGEV aynı zamanda kendisine bu yıl içinde bir web sitesi de hazırladı.

http://ehsangroup.com.tr/en/homeen/

 • Hüseyin Ahmad Derviş, İstanbul’da çanta imalatı yapan bir yararlanıcımız. Kendisinin işletme kuruluşunu 2019 yılında İNGEV-GDM olarak gerçekleştirdik. Hüseyin Ahmad Derviş, zaman içinde işini büyütüp 8 çalışana ulaştı ve çalışma izinleri konusunda İNGEV’den destek aldı.
 • İstanbul Sultangazi’de yine 2019’da Halid Halil Elhuseyin adlı girişimcimizin İNGEV-GDM desteği ile kurduğu İpek Dokunuş Mobilya Limited Şirketi, 8 çalışanıyla mobilya imalatı yapıyor. Firmanın çalışma izni başvuruları konusunda İNGEV olarak destek verdik ve vermeye devam ediyoruz.
 • Ayman Joudah, Amj Gıda Limited Şirketinin sahibi bir girişimci. Gıda sektöründe çalışıyor, çiftçiden müşteriye bir yumurta tedarik zinciri kurmuş durumda. Şirketini kurduğumuz Joudah’ın en büyük hayali 12 yeni satış dükkânı daha açarak müşterilerine organik yumurta satmak ve İstanbul’un tüm ilçelerine operasyonlarını yaygınlaştırabilmek.
 • Yine gıda sektöründen kadın bir girişimci olan Rawan Hudaifah da İNGEV-GDM’nin kurduğu Tina Zita Gıda Limited Şirketi ile hayallerindeki catering şirketini kurarak Ankara’da Suriye ve Ortadoğu mutfağını düğün organizasyonlarına ve büyük toplantılara taşıyor.
 • Mahmood Mohammed de sıra dışı bir girişimci, bio-medikal mühendislik okuyan ve Suriye’de medikal teknoloji üzerine çalışan Mohammed, şu anda Summit Medikal Teknoloji Limited Şirketinin kurucusu. İNGEV’in kurduğu şirket sayesinde aynı iş modelini Türkiye’de de hayata geçiren Mohammed, şu anda Türkiye ve Ortadoğu ülkelerindeki hastane ve kliniklere medikal teknoloji makineleri satıyor ve ihraç ediyor. Yakın zamanda ise bir medikal teknoloji laboratuvarı kurma düşüncesinde.

 

Sayılarla İNGEV-GDM

 • 5.000‘in üzerinde çağrı alarak Suriyeli girişimcilerin Türkiye’de hukuki ve finansal mevzuata dair sorularını cevapladı.
 • İş geliştirme, pazarlama, hukuk, finans ve bilişim teknolojisi konusunda 1.900’ün üzerinde Suriyeli işletmeye danışmanlık hizmeti verdi.
 • 300’den fazla şirketin kurulumunu gerçekleştirdi.
 • 950’den fazla çalışma izni alındı.
 • 14 “Bilgilendirme Toplantısı” gerçekleştirildi.
 • 14 webinar düzenledi.